DNScrypt - szyfrowanie zapytań DNSRola serwerów i zapytań DNS przez wiele osób traktowana jest z pewną dozą ignorancji. Podejście “jest? działa? to jest dobrze” okazuje się nie zawsze być poprawne. O co chodzi? Właśnie o te nieszczęsne zapytania DNS! Zabawa z DNSami umożliwia nie tylko rejestrowanie odwiedzanych przez użytkownika stron (np. przez ISP, organizacje rządowe, złośliwe rodzeństwo/administrator) lecz również nieco bardziej niebezpieczne rzeczy. Jak więc się przed tym ustrzec?
Ograniczenia i limity nie interesują mnie, czyli życie na publicznej sieci.Często i gęsto zdarza się, że sieci na uczelniach, w hotelach bądź restauracjach mają nałożone poważne restrykcje.
Możliwe, że kiedyś ktoś narozrabiał, i w wyniku tego konieczne było ograniczenie możliwości.
Jednak co w sytuacji, w której szerszy dostęp do internetu potrzebny jest w dobrych celach?
Sytuacja życiowa inspirująca napisanie tego artykułu: sieć na uczelni, która dopuszcza ruch z siecią Internet tylko i wyłącznie na portach 80 oraz 443 TCP.Nanana!Ah, przez moment poczułem się sławny w internecie! :)
Przyznaję, że do mojego ostatniego wpisu zainspirował mnie [film Unknowa z UW-Team.org][1]. Linkiem do artykułu postanowiłem podzielić się pod filmikiem.
Liczyłem bardziej na spotkanie z krytyką, jednak ku mojemu zaskoczeniu(jak najbardziej miłemu) zostałem podlinkowany przez samego Unknowa na [profilu na facebooku UW-Team.org][2].
Cieszę się, że moje wypociny okazały się w najmniejszym choćby stopniu uzyteczne, jednocześnie zmotywowało mnie to do dalszej pracy.
Może następny artykuł o cachowaniu? ]:->

Tyborek.pl bezpieczeństwo administracja konfiguracja szyfrowanie